Az európai „Mesterek” között versenyzett támogatottunk 2021-10-28

A 2021-es Tennis Europe Junior Masters október 13-15. között került megrendezésre Monte-Carlóban, amely versenyen támogatottunk, Bíró Melinda is versenyzett.

A legjobb 8 14 és 16 év alatti európai fiú és lány küzdött a rangos szezonzáró bajnokságért, amelynek első alkalommal adott otthont a monacói teniszszövetség. Az esemény korábbi bajnokai között olyanok szerepelnek, mint Rafa Nadal, Alexander Zverev, Kim Clijsters és Belinda Bencic.

Az idei megmérettetésnek volt egy magyar résztvevője is, Bíró Melinda személyében, aki edzőjével, Szávay Blankával érkezett Monte-Carlóba.

Melinda egy tornagyőzelemmel, két döntővel, valamint számos további nagyszerű eredménnyel kvalifikálta magát a versenyre.

Melinda edzésről versenyről, versenyről edzésre utazik, így ismételten édesapja segített abban, hogy utolérjük a magyar U14-es versenyzőt.

A kijutással kapcsolatban Melinda elmondta, hogy először el sem hitte a meghívást, majd, amikor tudatosult benne, hogy ott lesz Monte-Carlo-ban örömében ugrált. A versenyen elért 7. helyezését reálisnak tartja, hiszen már a részvétel is egy nagy lehetőség volt számára. A helyosztó mérkőzésen azt az orosz Maria Golovina-t győzte le, akitől egy korábbi versenyen vereséget szenvedett.

A vírushelyzet okozta nehézségekkel kapcsolatban Melinda elmondta, hogy igazából nem vesztett semmit. Abban a szerencsés helyzetben volt/van, hogy szüleinek, edzőinek és nem utolsó sorban támogatóinak – köztük a STAL-West Zrt.-nek – köszönhetően sikerült megszervezni az edzéseket, versenyeket. Hogy ez mit jelent? Rengeteg és még annál is több tesztelést. Ami változás volt, az az üres nézőtér előtti mérkőzések, hiszen szurkolók, szülők nem mehettek be a stadionokba.

Egy „furcsa” esetet említett Melinda, amikor is egy külföldi versenyről hazatérve a magyar határőr karanténba helyezte és így a tanulmányait is online kellett folytatnia.

Az év hátralévő részében sem fog unatkozni Melinda, hiszen ITF (13-18 év, junior) versenyek várnak rá, valamint az évvégi Magyar Korosztályos Mester Torna.